meblotech
  • Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
header
Fundacja Ratujmy Ptaki - Organizacja Pożytku Publicznego - Konto bankowe: Bank Ochrony Środowiska, o/Szczecin 17 1540 1085 2001 5317 8565 0001
Strona główna Co robimy
Czym się zajmujemy PDF Drukuj Email
wtorek, 09 grudnia 2008 01:00

Działalność na rzecz ratowania dzikich zwierząt od wielu już lat prowadzona jest w prywatnym, dwupokojowym mieszkaniu, na 6-tym piętrze wieżowca. W latach 1998-2004 przez nasz "mały azyl" przewinęło się przeszło 1215 ptaków z 96 gatunków oraz 59 ssaków z 11 gatunków. Spośród nich ponad 60% zostało przywróconych naturze.

Co robimy

Mimo, iż działamy na terenie województwa zachodniopomorskiego i większość ptaków trafia z tego terenu i województw ościennych to również pomagaliśmy zwierzętom, które przybyły z za granicy (Niemcy) oraz z południa Polski.

Na dzień dzisiejszy Fundacja przyjmuje 150-200 ptaków rocznie. Najczęściej są to ptaki miejskie, takie jak sikorki, wróble, zięby, gile, kosy, jerzyki, jaskółki, kowaliki itp. Trafiają do nas również ptaki drapieżne, takie jak pustułki, myszołowy, krogulce, a także sowy- puszczyki i uszatki.

Oprócz gatunków pospolitych, pomoc w azylu znajdują także gatunki rzadkie, niekiedy wręcz unikatowe, wpisane do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt (m.in. bielik, bąk, kania ruda, kania czarna, puchacz, sokół wędrowny, uszatka błotna).

Co robimy

Nie możemy zapominać o futrzastych podopiecznych - do Fundacji rokrocznie trafiają ssaki. Pod naszą opieką znajdowały się lisy, kuny domowe, wiewiórki, jeże, dziki, sarny i jenoty. Schronienie znajdują u nas także nietoperze. Wszystkie zwierzęta zostały przewiezione do ogrodów zoologicznych bądź ośrodków gdzie zostały przystosowane do życia na wolności.

 



Tags: fundacja  ptaki  azyl  Szczecin  
 

Wyszukiwarka

Transmicja na żywo z gniazd jerzyków
Dokarmianie ptaków
forum

Tagi

Azyl dla ptaków i jego mieszkańcy

Azyl dla ptaków i jego mieszkańcyDo azylu trafiają najczęściej pisklęta i ptaki młode (tzw.podloty) - większość odchowanych maluchów jest wypuszczanych więcej ...

Sonda

Jak często pomagasz zwierzętom ?