Farmy wiatrowe kontra natura
Farmy wiatrowe kontra natura, czyli szokujące koszta środowiskowe odnawialnej energii
W świetle najnowszych badań, okres eksploatacji turbiny wiatrowej jest o połowę krótszy niż początkowo sądzono. Mimo to, w tym czasie może ona wyrządzić środowisku wiele szkód.
Farmy wiatrowe dziesiątkują populacje rzadkich ptaków i nietoperzy na całym świecie, sprowadzając na cześć z nich groźbę wyginięcia. Większość ekologów po prostu nie chce o tym słyszeć, desperacko trzymając się wizji odnawialnej energii i tkwiąc w zaprzeczeniu. Niemniej, dowody wskazują, że nie zmiany klimatyczne a właśnie energia odnawialna stanowi największe zagrożenie dla dziko żyjących gatunków w tym stuleciu.
Losy sępa płowego
Witam wszystkich zainteresowanych losem sępa płowego, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi na Krecie po zderzeniu się ze skrzydłem wiatraka.
Eva Stets - wolontariuszka Greckiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt (EKPAZ) pisze:
Nawiązując do podanych swego czasu informacji, jakie obiegły "przysłowiowe pół świata", na wielu stronach internetowych, w mediach etc (także w Polsce),przekazuję dalsze wiadomości o losie sępa płowego, który uległ wypadkowi zderzając się ze skrzydłem wiatraka elektrowni wiatrowych na Krecie.
Zderzenie sępa płowego ze skrzydłem wiatraka
Niestety, filmik ten to nie fotomontaż w ramach "walki z wiatrakami" lecz rzeczywistość. Wypadek miał miejsce na Krecie w dniu 27 X 2009; video zostało nakręcone przypadkowo
przez osoby zajmujące się paralotniarstwem (oni też - tak jak umieli - zebrali ptaka i dostarczyli pod opiekę specjalisty).28 października zraniony przez wiatrak dwuletni sęp płowy został dostarczony do Greckiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt (EKPAZ).