Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Farmy wiatrowe kontra natura

Kategoria: Elektrownie

 Farmy wiatrowe kontra natura, czyli szokujące koszta środowiskowe odnawialnej energii

W świetle najnowszych badań, okres eksploatacji turbiny wiatrowej  jest o połowę krótszy niż początkowo sądzono. Mimo to, w tym czasie może ona wyrządzić środowisku wiele szkód.

Farmy wiatrowe dziesiątkują populacje rzadkich ptaków i nietoperzy na całym świecie, sprowadzając na cześć z nich groźbę wyginięcia. Większość ekologów po prostu nie chce o tym słyszeć, desperacko trzymając się wizji odnawialnej energii i tkwiąc w zaprzeczeniu. Niemniej,  dowody wskazują, że nie zmiany klimatyczne a właśnie energia odnawialna stanowi największe zagrożenie dla dziko żyjących gatunków w tym stuleciu.

Czytaj więcej: Farmy wiatrowe kontra natura

Wiatraki i ptaki

Kategoria: Elektrownie

 
The average industrial wind facility usually creates 1.5 local jobs.  One is a security guard.  The other one is the dead bird picker upper...
Farma wiatrowa średniej wielkości zazwyczaj tworzy 1,5 miejsca pracy. Jednym z nich jest ochroniarz, drugim zbieracz martwych ptaków ...
The average industrial wind facility usually creates 1.5 local jobs. One is a security guard. The other one is the dead bird picker...

Losy sępa płowego

Kategoria: Elektrownie

Witam wszystkich zainteresowanych losem sępa płowego, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi na Krecie po zderzeniu się ze skrzydłem wiatraka.
Eva Stets - wolontariuszka Greckiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt (EKPAZ) pisze:

Nawiązując do podanych swego czasu informacji, jakie obiegły "przysłowiowe pół świata", na wielu stronach internetowych, w mediach etc (także w Polsce),przekazuję dalsze wiadomości o losie sępa płowego, który uległ wypadkowi zderzając się ze skrzydłem wiatraka elektrowni wiatrowych na Krecie.

Czytaj więcej: Losy sępa płowego

Zderzenie sępa płowego ze skrzydłem wiatraka

Kategoria: Elektrownie

Niestety, filmik ten to nie fotomontaż w ramach "walki z wiatrakami" lecz rzeczywistość. Wypadek miał miejsce na Krecie w dniu 27 X 2009; video zostało nakręcone przypadkowo

przez osoby zajmujące się paralotniarstwem (oni też - tak jak umieli - zebrali ptaka i dostarczyli pod opiekę specjalisty).28 października zraniony przez wiatrak dwuletni sęp płowy został dostarczony do Greckiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt (EKPAZ).

Czytaj więcej: Zderzenie sępa płowego ze skrzydłem wiatraka