Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Na ratunek ptakom

Kategoria: Aktualności

dokarmianie
Jak widać na zdjęciach zima nie oszczędza wszystkich - w tym ptaków. Dzięki sprawnej akcji Straży Pożarnej, która miała miejsce 24 stycznia 2010 na Kanale Zielonym, udało się uratować młodego łabędzia i dwie łyski. Wszystkie ptaki były niestety osłabione i przymarznięte do lodu, a dojście do nich było utrudnione.

 Tym bardziej chcielibyśmy podziękować JRG 1 Szczecin ul. Grodzka, a w szczególności Panom:

Dowódca mł. asp.- Krzysztof Bartnicki
Sekcyjny- Artur Prokopiak
Sekcyjny- Piotr Siemiątkowski
Strażak- Łukasz Królikiewicz.

Obecnie ptaki dochodzą do zdrowia i sił w skromnych warunkach pomieszczeniowych dzięki uprzejmości osób zaprzyjaźnionych z Fundacją. Niestety- nad czym ubolewamy- sama Fundacja nie ma możliwości zapewnienia odpowiednich warunków rekonwalescencji dla tak dużych ptaków (łabędzie) ze względu na ograniczenia pomieszczeniowe (prywatne mieszkanie).

Dokarmianie_mieszanka_dla_kaczek Odmarzający łabędź

Dlatego też apelujemy do Państwa o pomoc przy dokarmianiu ptaków zimą, aby uniknąć takich sytuacji, gdyż dobrze odżywione ptaki są silniejsze i sprawniejsze.

Zalecane pokarmy dla ptaków wodnych to śruta, bądź pasza dla kaczek; gotowane, niesolone i odsączone warzywa (ziemniaki, marchew, brokuły), gotowany makaron, a dla pozostałych ptaków wszelkiego rodzaju nasiona zbóż i w szczególności roślin oleistych (np. słonecznik, rzepik itp). Dla sikorek- niesolona, świeża słonina.

Pamiętajmy, że właśnie teraz zimą możemy najbardziej pomóc zwierzętom!

Odsłony: 17556