Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mieszanka nabiałowa dla piskląt gołębi

Kategoria: Porady

Mieszanka nabiałowa, pokarm zastępczy dla piskląt gołębi :Mieszanka nabiałowa (w/g J. Desselbergera i K. Rogaczewskiej)

Składniki:
- biały ser pełnotłusty 300g
- glukoza w proszku 2 łyżki stołowe
- mąka ryżowa 1 łyżka stołowa
- mąka kukurydziana 1 łyżka stołowa
- Vitaral (Polfa) 1 drażetka

Przygotowanie:
Drażetkę Vitaralu rozetrzeć na proszek, uprzednio zmyć z niej czerwoną otoczkę. Dodać produktów sypkie, dobrze wymieszać i dopiero wtedy dodać ser. Starannie wymieszać aż do uzyskania jednolitej masy o konsystencji plasteliny. Tak przygotowaną mieszankę zamrozić na kilka godzin (-10 st. C) aby zwiększyć jej trwałość. W lodówce (ok. 4 st. C) można ja przechowywać przez 7 dni. W temperaturze pokojowej zachowuje przydatność do spożycia około 12 godzin.

Karmienie:
Przed formowaniem kulek, do mieszanki dodać nasiona dla kanarka i papużki falistej. Pamiętać należy, że mieszanka może być spoiwem dla małych nasion. Należy formować podłużne kulki wielkości fasoli i podawać pisklętom gołębia po 25 kulek 5 razy dziennie w zależności od wieku pisklęcia. Czym pisklę młodsze, karmienie powinno być częstsze.

Porady:
Biały ser powinien być twardy. Tak aby po uformowaniu kulki, była ona konsystencji twardej plasteliny. Dodane nasiona powinny pokarm jeszcze bardziej zagęścić tak aby kulka była twarda.. Ostrożnie otwieramy dziób ptaka i głęboko wkładamy do dzioba pokarm. Wodę młodym pisklętom gołębia podajemy w głębszym i stabilnym naczyniu lekko pochylając jego głowę tak aby zassał wodę.

Odsłony: 39757